Klimatyzacja Fuji Elektric

ODDYCHAJMY SWOBODNIE ….. takie jest głowne hasło kompanii FUJI ELEKTRIC.

Fuji Elektric jest korporacją o zasięgu światowym , pełna nazwa firmy to: Fuji Denki Sosetsu.
Udział w rozwoju społeczno-ekonomicznym jest obecnie najważniejszą kwestią zarządzania
korporacji.
Obejmuje ona wiele przedsięwzięć związanych ze sprzedażą , obsługą i recyclingiem jak też wykazuje dużą determinację w zwiększeniu energooszczędności swoich produktów przez co pośrednio przyczynia się do ochrony środowiska.
Trochę o historii FUJI ELEKTRIC..

Misja FUJI ELEKTRIC…:

My FUJI ELEKTRIC jako odpowiedzialna firma w społeczeństwie globalnym zobowiązujemy się przyczyniać do ogólnoświatowego dobrobytu, sprzyjać innowacyjności i szukać harmonii z otaczajacym nas otoczeniem…..oto nasza Misja.

Kluczowe daty:

1923: utworzenie Fuji Electric  jako joint venture pomiędzy Furukawa Electric i Siemens.
1935: Firma wprowadza dział  telekomunikacji.
1945: Fuji Electric dostaje się pod opiekę rządu po II wojnie światowej.
1956: Firma tworzy Atomic Power Industry Group Daiichi.
1964: Powstanie Centralnego Laboratorium Badawczego .
1974: Otworzenie ósmego oddziau na terenie Japoni..
1980: Stworzenie nowej jednostki do badań nad nowymi technologiami i innowacjami

1991 r.: Firma reorganizuje się na osiem segmentów rynku w ramach „New Vision 21 Plan”.
1999: Fuji Electric dzieli strukturę na cztery główne działy.
2000: Powrót do rentowności firmy po trzech latach strat.

Historia firmy:

Fuji Electric Co Ltd. jest producentem przyrządów pomiarowych, półprzewodników, układów scalonych, komponentów napędu, układów zdalnego przetwarzania wejścia / wyjścia (PIO) urządzenia i przewody organicznych zdjęcie do drukarek i kopiarek. Firma działa w czterech głównych segmentach działalności, w tym Energy & Electric Systems GroupElectronics Group, ED & C Drive Systems GroupRetail Support Equipment & Systems Group.
W ramach planu zarządzania, Fuji Electric koncentruje się na ekspansji w obszarach biznesowych związanych z ochroną środowiska, systemów informacji, usług i komponentów.
Chociaż firma ma międzynarodowy zasięg, większość sprzedaży Fuji Electric pochodzi z jej operacji krajowych.

1920 Początki korporacji 

Fuji Electric została założona w 1923 roku jako joint venture w celu ułatwienia współpracy technologicznej między Furukawa Electric Japonia i niemieckim Siemensem. Prawie półtora roku po jej powstaniu, Fuji Electric rozpoczęła produkcję w nowej fabryce w Kawasaki, niedaleko Tokio. Firma produkowała wiele elementów elektrycznych, jak również telefony. W 1930 roku rozpoczęła produkcję rtęci Fuji-arc prostowniki, aw 1933 dodano ekspansję porcelany typu wyłączniki do swojej linii produktów.
Wspólne badania Furukawa Fuji i Siemens prowadzili dalej w sektorze ciężkich maszyn, Fuji uznał, że jego produkcja telefonów  byłaby lepsza, jako odrębna firma, dlatego w 1935 roku  został utworzony  Fujitsu Ltd.

Drugie porozumienie techniczne między Fuji i niemieckiej firmy Voith, doprowadziła do porozumienia o produkcji, w tym spółki 4850-konny turbiny Francisa. Energia elektryczna weszła do powszechnego użycia w Japonii, w szczególności w przemyśle, Fuji rozpoczęła produkcję małych i przemysłowych watomierzy  i większych, bardziej zaawansowanych wyłączników.

W 1930, po przejęciu rządów przez militarystów w Japonii, nastąpiło promowanie szybkiej mobilizacji gospodarczej i wojskowej. W Japonii pomaszerowali w kierunku II wojny światowej, Fuji znalazł się w większym stopniu pod centralną kontrolą, prowadząc ją do ściślejszej współpracy z innymi interesami produkcji, związanych z Furukawa Electric. W związku z tym powstały nowe fabryki w Matsumoto, Fukiage, Tokio i Mie zostały ukończone w latach 1942 i 1944 roku i od razu zostały włączone do wytwarzania różnych produktów dla działań wojennych.  Fabryki te zostały zbombardowane w ostatnim roku wojny, skutecznie paraliżując firmę.

Po zakończeniu wojny w 1945 roku, Fuji Electric dostał się pod kontrolę wojska amerykańskiego, na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono że firma może zostać zmodernizowana.

Fuji rozpoczęła produkcję ponownie w kilku etapach, i tak  poszczególne fabryki  zostały odremontowane i powoli odzyskiwały rynki zbytu 

Rozbudowa: 1950-70

W roku 1952, Fuji Electric została producentem ciężkich silników Fuji Diesel, aw następnym roku Fuji zawarło inne porozumienie techniczne, z niemiecką firmą Demag West, na licencję dotyczącą technologii do produkcji rozruszników elektromagnetycznych, która rozpoczęła produkcję w 1954 roku .

W kraju tak ubogim w zasoby naturalne, energia atomowa dała ogromny potencjał w 1950 roku. W związku z powyższym, Fuji Electric dołączył do Daiichi Atomic Power Industry Group. Założone w 1956 roku, dzięki konsorcjum 22 spółek powstała pierwsza elektrownia jądrowa w Japonii dzięki połączeniu rozwoju technologii i licencji. 166 MW elektrowni atomowych Tokai zaczęło dystrybucję energii w 1960 roku.

Fuji rozwijał się w dwóch kierunkach w 1960. To inżynieria dużych i mocnych maszyny ciężkich, takich jak transformatory i napędy, a jednocześnie jest pionierem nowych technologii miniaturowych diod i obwodów drukowanych.

Fuji dzięki dużym inwestycjom w badania i rozwój było znacznie wzmocnione poprzez utworzenie w 1964 roku Centralnego pionu badawczego( Central Research Laboratory.)

W tym okresie, Fuji pobudowało nowe fabryki w Chiba, Kobe, Suzuka i linie przemysłowe do produkcji transformatorów, systemów sterowania, rozdzielnic, silników. Firma wyprodukowała także porozumienie techniczne z Seeburg w Stanach Zjednoczonych na zakup technologii maszyn vendingowych. Maszyny, produkowane w fabryce Mie, stały się bardzo opłacalne. zdolności produkcyjne firmy Fuji było rozszerzone na rok 1968, kiedy to przejął swojego mniejszego  rywala na rynku , Kawasaki Denki Seizo.

W 1970 roku, Fuji Electric zaczął sprawę, że jego spektakularny wzrost opuścił niedociągnięcia w jego organizacji. Rival producentów wyszedł z silniejszą pozycję na wielu rynkach. Przedsiębiorstwo podjęło działania mające na celu wzmocnienie grupy Furukawa, ale także utworzenie drugiego, bardziej wyspecjalizowanej grupy 15-firm specjalnie dla ciężkich projektów przemysłowych.

Fuji Electric otworzył swoje ósiem fabryk do produkcji wyłączników i systemów kontroli, w Ohtawara w 1974 roku. Firma wprowadziła również szereg nowych produktów i procesów, w tym dużej pojemności piece stalowe, procesy zkomputeryzowane, i roboty w roku 1970.

Fuji przetrwała kryzys naftowy z 1973 r. bez wielkiego wysiłku, a w połowie 1970 zaczęły korzystać z jaskółczego ogona wysiłków badawczych z członkami grupy Fuji, przede wszystkim Fujitsu. Wysiłki te zaowocowały opracowaniem kilku  pozycji w technologii systemów kontroli i komputerów, jak również bardziej efektywnych generatorów i transformatorów przemysłowych.

Pod koniec 1970, Fuji  znacznie umocniła swoją pozycję lidera w przemyśle elektronicznym i nie nawiązał bliskie stosunki z Fujitsu, które pojawiły się wiodącym deweloperem w Japonii oprogramowania komputerowego. Fuji  bardzo zaangażowało się w technologie w 1980 roku, kiedy to powołał specjalny program korporacyjnych badań i rozwoju spółki zależnej aby skoncentrować uwagę na nowych technologiach, opracowanych uprzednio przez różne działy, w jednym miejscu.

Wzrost: 1980

Fuji zaangażowała się w liczne projekty zagraniczne „pod klucz”, wiele z nich elektrowniach. W latach 1980 i 1981, Fuji zakończyło inwestycję elektrowni geotermalnej i 495-MW elektrowni wodnej. Projekty takie jak te dały Fuji międzynarodową reputację najwyższej technologii generowania energii i inżynierii. Ta reputacja jakości, powstawała w ciągu wielu lat, ale po raz pierwszy osiągnięto jakość najwyższą w oparciu o mniejsze urządzenia.

Pod koniec 1980 roku firma została podzielona na pięć grup. Elektryczne maszyny grupy był odpowiedzialny za roślin i ciężkich maszyn. Grupa systemów objętych oprzyrządowania, systemów informacyjnych oraz mechatroniki, w tym robotów i sprzętu przetwarzania danych. Standardowe grupy maszyn i urządzeń wyprodukowanych sterowników programowalnych, ciężkie, silniki i urządzenia magnetyczne. Electronics Group wielkoformatowe diody, tranzystory i układy, a także podzespoły komputerowe i urządzenia pomiarowe.

W tym czasie, Fuji Electric była wyjątkowa wśród japońskich firm elektronicznych, ponieważ nie posiadała działu rozwoju komputerów osobistych. Zamiast tego, produkowała półprzewodniki, dyski twarde i inne komponenty do jej oddział Fujitsu. Fuji Electric, Fujitsu prowadzi znaczne wzajemne prawa własności papierów wartościowych.

Znane w celu przyciągnięcia niektórych najbardziej utalentowanych inżynierów, a setki pomników jego dorobku w Japonii i za granicą, Fuji Electric  w 1990 jest wiodącą firmą elektroniki przemysłowej. Fuji był w doskonałej pozycji, z jego silnej organizacji badawczych, rozwój przywództwa w nowych obszarach. Firma wprowadziła szereg nowych produktów w 1990 roku, w tym ogniw paliwowych 50kW na miejscu, ogólne falownika serii celu, że stosowane 32-bitowe DSP, slim 5,25 cala magneto-optycznych dysków, a Easy Access może automatów .

Restrukturyzacja na nowe tysiąclecie

W celu przygotowania się na wejście w nowe tysiąclecie, Fuji Electric opublikował „New Vision 21 Plan” w 1991 roku. To strategia zarządzania przedsiębiorstwem podzielonym na osiem różnych grup biznesowych. W nowej formacji, spółka kontynuowała rozwój nowych produktów, w tym nowych dysków magnetycznych, zaawansowanych systemów ciągów wodnych, głowic do drukarek atramentowych, różnych sterowników dla systemów sterowania, technologie topienia lewitacji, i tranzystory mocy do stosowania w przestrzeni kosmicznej.

Fuji Electric utworzyła również kilka nowych spółek zależnych, w tym szkockiej Fuji Electric Ltd. w 1991 roku. Trzy lata później, firma utworzona Dalian Fuji Electric Co Ltd., Fuji Electric technologii i usług Shenzhen sp. z oo i Suzhou Lanlian-Fuji Instruments Ltd. W następnym roku, Fuji / GE Tajwan Ltd., PT Bukaka Fuji Electric, Fuji Electric Filipiny Inc, Fuji Electric France SA, Fuji Electric Korea Ltd. zostały ustanowione. Firma nadal tworzyć nowe oddziały w pozostałej części 1990 w Azji i w Ameryce Łacińskiej. W 1999 roku, Fuji Electric Imaging Device Ltd. oraz Fuji Electric Co Ltd. Storage Device rozpoczęto. W tym roku firma również współpracę z Hitachi Ltd. formie Hitachi Semiconductor Co Fuji

Tymczasem wyniki finansowe Fuji Electric zaczęła się chwiać w tym okresie ze względu na osłabienie gospodarki i ostra konkurencja. Obroty firmy Spadły i fiskalnie w 1999 r. spółka zanotowała stratę netto w 17,4 miliardów jenów. W tym roku firma przyjęła nową strukturę firmy, a także zaczął korzystać z układu wykonawczego oficera. Zgodnie z nowym planem, Fuji Electric działalności spadł na cztery segmenty operacyjne, w tym Energy & Electric Systems, Elektronika, ED & C Drive Systems i Retail Support Equipment & Systems. Główna siedziba firmy została przeniesiona do City Gate Ohsaki.

W czerwcu 2000 r., Fuji Electric ogłosił powstanie „Planu S21”, które koncentrowały się na zadowoleniu, szybkości i wrażliwości. Zgodnie z tym planem, zarząd spojrzał na rozwój w obszarach wyrobów związanych z ochroną środowiska, systemy informacji, usług i komponentów. Firma eyed firmy sojuszy i ciągłej restrukturyzacji jako klucz do sukcesu w przyszłości. W roku fiskalnym 2001, Fuji Electric powrócił do rentowności po raz pierwszy od trzech lat.

Kilka nowych spółek rozpoczęły się w tym okresie, w tym Japonii i Generator Motor Co Ltd., spółką joint venture pomiędzy Fuji Electric, Hitachi, Ltd., i Meidensha Corporation. Firma połączyła niektóre jednostki zależne ze sobą, tworząc Fuji Electric Power Engineering & Service sp. z oo i Fuji FKE sp. z oo W 2001 r., Fuji Semiconductor Inc oraz Fuji Electric Systems sp. z oo zostały również ustanowione. Na początku 2002 roku, Fuji Electric zaplanowało  zakup Sanyo Electric Co to automaty firmy maszyny.

Nawet jak środowisko Fuji Electric działania pozostał wyzwanie, zarządzania firmą był przekonany, że firma będzie prosperować jako wiodący producent elektroniki w Japonii. Koncentruje się na realizacji strategii biznesowych w S21 Plan, Fuji Electric wydaje się być na dobrej drodze do przyszłego wzrostu i zysków.

Oddziały główny: Fuji Electric Construction Co, Ltd.; Fuji Denki Sosetsu, Ltd.; FFC Limited Rozwoju; Fuji Electric Co Systems, Ltd.; Tochigi Fuji, Ltd.; Azumi Fuji Spółki; Fuji FKE Co Ltd; Fuji Electric Excel, Ltd.; Gas Turbine Fuji Research; Co Center, Ltd.; Service Co, Ltd.; Fuji IT, Ltd., Fuji Electric Instruments Co, Ltd., Fuji Electric Chiba Tech. , Ltd., Fuji Electric Co Technica, Ltd.; Chichibu Fuji, Ltd.; Fuji Denki Seiki Co, Ltd., Fuji Electric Motor Co, Ltd., Fuji Electric Hi-Tech Corp; Fuji / GE Private Ltd., Fuji / GE Tajwan, Ltd., Fuji Electric Co Dalian, Ltd.; Ibaraki Fuji, Ltd., Fuji Electric F-Tech Co, Ltd., Fuji Electric Co Storage Device , Ltd., Fuji Electric (Malezja) Sdn. Bhd, Fuji Electric Co Urządzenie Imaging, Ltd.; USA Fuji Electric Inc Hong Kong Fujidenki, Ltd.; Hokuriku Fuji, Ltd.; Iiyama Fuji, Ltd.; Omachi Fuji Co Ltd . Fuji Electric Polska, Inc Fuji Electric (Szkocja) Ltd., Fuji Electric Co Tajwan, Ltd.; Fuji Denki Reiki, Ltd.; Fuji Denki Reiki Seizo, Ltd., Fuji Electric V & C Co Altec ., Ltd.; Shinshu-Fujidenki, Ltd.; Fuji Co Logistics, Ltd.; Fuji Life Corp; Asahi Keiki, Ltd.; Fuji Almacs, Ltd.; Fuji ELC, Ltd. ; Tokai Fuji Electric Co Ltd., Kansai Fuji Electric Co Ltd.; Hoei Denki, Ltd.; Chubu Fuji Electric Co Ltd., Fuji Kyushu Electric Co Ltd., Hokkaido Fuji Electric Co , Ltd.; Tohoku Fuji Electric Co Ltd.; Chugoku Fuji Electric Co Ltd., Shikoku Fuji Electric Co Ltd., Fuji Electric GmbH; Fuji Electric (Azja), Ltd., Fuji Electric Corporation Ameryki, Fuji Electric Singapore Private Ltd.

    Tyle o korporacji  FUJI ELEKTRIC….

    opracowanie własne    P.T.CLIMAAST