Klimatyzacja ścienna

Klimatyzatory naścienne to najbardziej popularne urządzenia klimatyzacji.

  • Trzeba pamiętać o tym że tego typu klimatyzacja pełni funkcję przede wszystkim stabilizacji temperatury w pomieszczeniu, nie ma możliwości pełnej obróbki powietrza w zakresie mieszania np. nawiewu z powietrzem zewnętrznym czy pełnej filtracji w zakresie zanieczyszczeń czy też alergenów.
  • Ten typ klimatyzacji ma szerokie zastosowanie od prostych instalacji w domach mieszkalnych ,
    po zastosowania w pełni komercyjne.
  • Oferta producentów tego typu klimatyzatorów jest bardzo rozległa i można wybierać stawiając na urządzenia z najbardziej popularnymi funkcjami np.marki HAIER lub też zainstalować klimatyzator technologicznie zaawansowany np. FUJI ELEKTRIC lub DAIKIN INDUSTRIES oferowane przez producentów z Japonii.
  • Instalacja klimatyzatora naściennego polega na zamontowaniu na ścianie wewnątrz pomieszczenia nawiewnika z wymiennikiem ciepła , oraz na zewnątrz budynku jednostki zewnętrznej tzw. agregatu skraplającego , oba elementy współpracują za pomocą ciągu rur miedzianych oraz komunikują się za pomocą okablowania elektrycznego.
  • Prosty montaż takiego urządzenia trwa zwykle nie dłużej jak 1-2 dni , podczas montażu trzeba liczyć się z niedogodnościami jak przy typowym remoncie , związane jest to z potrzebą wykonania odpowiednich przewiertów , właściwego ułożenia instalacji rur chłodniczych w budynku oraz podłączenia instalacji elektrycznej.

Przykład montażu – klimatyzacja ścienna