Klimatyzacja inwerter

Klimatyzacja inwerter

Co to jest klimatyzacja typu Inwerter ?

Klimatyzatory typu inwerter są urządzeniami o rozbudowanych układach elektroniki sterującej , dbających o maksymalny komfort użytkownika.

Zakresem regulacji objęta jest temperatura w pomieszczeniu ,prędkość nadmuchu wentylatora jednostki wewnętrznej klimatyzatora oraz prędkość wentylatora jednostki zewnętrznej i zakres obrotów sprężarki głównej.

Wszystkie te parametry regulowane są płynnie co zdecydowanie odróżnia klimatyzator INWERTER od tradycyjnej konstrukcji typu ON/OFF.

ZMIANA WYDAJNOŚCI PRZY NISKICH TEMPERATURACH ZEWNĘTRZNYCH

Sprężarka INWERTER ma możliwość pracy z podwyższoną wydajnością, dzięki czemu wydajność urządzenia jest zachowana w większym przedziale temperatur zewnętrznych.

KRÓTSZY OKRES CZASU OSIĄGNIĘCIA ZADANEJ TEMPERATURY

Zwiększenie mocy przy starcie, pozwala urządzeniu INWERTER osiągnąć zadaną temperaturę w pomieszczeniu, szybciej niż podobne urządzenie konwencjonalne.

DUŻE WAHANIA TEMPERATURY KLIMATYZATOR ON/OFF

Specyfika pracy urządzeń konwencjonalnych (ON / OFF) powoduje wahania temperatury w pomieszczeniu w zakresie ± 1,5˚C. W urządzeniach INWERTER, dzięki zmianie wydajności urządzenia w zależności od zapotrzebowania w danej chwili, różnica pomiędzy temperaturą powietrza w pomieszczeniu i temperaturą zadaną waha się w zakresie ± 0,5˚C.

DUŻY PRĄD ROZRUCHOWY SPRĘŻARKI

Sprężarka w urządzeniu INWERTER startuje z niskimi obrotami, dzięki czemu prąd rozruchowy został zredukowany do minimum.