Klimatyzacja Zakladać czy nie?

Co daje klimatyzacja?

Dzięki klimatyzacji można stworzyć warunki, w których użytkownik czuje się najlepiej, z odpowiednią temperaturą i wilgotnością. Nowoczesne klimatyzatory wytwarzają czyste, zdrowe i świeże powietrze, usuwając z niego nadmiar wilgoci i zapobiegając pleśni. Wszystko to można osiągnąć bez przeciągów ani hałasu.

Krótko mówiąc, klimatyzacja poprawia samopoczucie, zwiększa aktywność i kondycję, co daje wiele korzyści, ponieważ kto czuje się dobrze, ten jest bardziej twórczy i produktywny. A kto z nas nie lubi przebywać w klimatyzowanym sklepie, kawiarni, restauracji lub hotelu, szczególnie latem?

Wpływ na wydajność pracy..

Istnieje ścisły związek pomiędzy jakością pracy człowieka a temperaturą jego bezpośredniego otoczenia. Zbyt gorąca, zbyt zimna, lub zbyt wilgotna atmosfera z pewnością nie sprzyja wyższej efektywności pracy.

Wpływ na zdrowie..

Klimatyzacja to coś więcej, niż tylko kontrola temperatury, to przede wszystkim kontrola wilgotności, wentylacja i filtrowanie. Odkryj pozytywny wpływ klimatyzacji na zdrowie.

Wpływ na urządzenia w pomieszczeniu..

Klimatyzacja nie tylko daje poczucie komfortu i czyste, zdrowe powietrze, ale ma również pozytywny wpływ na urządzenia znajdujące się w pomieszczeniu. Szczególne znaczenie ma funkcja osuszania.

Niska wilgotność przedłuża żywotność urządzeń. Dla utrzymania dobrego stanu urządzeń zalecana jest wilgotność na poziomie 40-60%.